Pri pozorovaní sveta cez okulár mikroskopu odhalíte zaujímavé detaily mikrosveta.

Neveríte? Príroda je mocná čarodejnica. Niektoré detaily sú naozaj fascinujúce. Stačí detailný pohľad cez objektív mikroskopu a svet okolo nás je zrazu iný. V niektorých prípadoch nie je potrebné ani extrémne veľké zväčšenie a veci okolo nás sú zrazu celkom iné ako sa zdajú voľným okom.

Pozrite sa s nami, ako vyzerá mravec pod mikroskopom. Použili sme 2 zväčenia, ktoré sú dostupné aj pre školské mikroskopy aj pre mikroskopy pre deti.

Vidíte sami, že nie sú potrebné extrémne vysoké zväčšenia a objekt pod mikroskopom aj tak odhalí fascinujúce detaily, ktoré stoja za preskúmanie.

Aj malé zväčšenie 40x už poskytne zauímavý pohľad na stavbu tela mravca. Zväčšenie 200x už poodhalí zaujímavé detaily na hlave.

Mravec pod mikroskopom, zväčšenie 40x

Mravec-pod-mikroskopom-zvacsenie-40x

Mravec pod mikroskopom, zväčšenie 200x

Mravec-pod-mikroskopom-zvacsenie-200x

Na pozorovanie mravca pod mikroskopom sme použili pripravené mikroskopické preparáty, príprava nám teda nezabrala žiadny čas. Preparát sme umiestnili na pozorovací stolík mikroskopu, nastavili správny objektív, zapli osvetlenie a zaostrili.

Použitý mikroskop a mikroskopické preparáty

Na pozorovanie sme využili veľmi obľúbený a dostupný mikroskop pre deti Levenhuk Raibow 2L Plus a pripravenie Mikroskopické preparáty C12 živočíchy. Fotky sme zhotovovali mobilným telefónom cez štandartný okulár mikroskopu.