Digitálny ďalekohľad s nočným videním je dokonalý pomocník cez deň aj v noci. Využite možnosť zhotovovať video alebo fotografie. Ďalekohľady s nočným videním poskytujú optický aj digitálny zoom.

Snívali ste niekedy nad pozorovaním nočného života v lese? Ďalekohľad s nočným videním vám to umožní! Ale dokáže oveľa viac. Cez deň ho využijete ako bežný ďalekohľad. V noci s ním dovidíte na 100 - 300 metrov aj v úplnej tme.

Ako fungujú ďalekohľady s nočným videním

Ďalekohľad s nočným videním pracuje so zbytkovým svetlom, ktoré sa mení na svetlo viditeľné v okulári ďalekohľadu. Ak je nedostatok zbytkového svetla, na prisvietenie sa používa IR lampa. Infračervené svetlo emitované lampou je elektromagnetické žiarenie s vlnovou dĺžkou väčšou ako viditeľné svetlo. Dosah ďalekohľadov s nočným videním je preto determinovaný dosvitom IR lampy. Zvyčajne je to 100 m, alebo niekoľko 100 m. Ďalekohľady s nočným videním sú napájané batériami. Súprava buď obsahuje nabíjateľné batérie, alebo je napájaná AA batériami. Informáciu o napájaní konktrétnych ďalekohľadov s nočným videním nájdete priamo v popise daného ďalekohľadu.

Ďalekohľady s nočným videním využijete aj počas dňa

Digitálny ďalekohľad s nočným videním sa dá použiť aj na pozorovanie počas dňa. Pre denné pozorovanie namierte ďalekohľad na pozorovaný objekt. Zväčšený farebný obraz vidíte na na dipleji okuláru. Pre pozorovanie v noci zapnite tlačidlom infračervené svetlo. Obraz na displeji sa zmení na čierno-biely. Úroveň IR osvetlenia je možné regulovať v 7 úrovniach. 

Snímajte fotografie, zaznamenávajte video

Naše ďalekohľady s nočným videním majú moznosť záznamu videa a zhotovovania fotiek. Počas pozorovania stačí stlačiť tlačidlo záznamu a ďalekohľad zhotoví fotku, alebo začne zaznamenávať video. Záznam sa ukladá na microSD kartu. Záznamy prenesiete do vášho telefónu, notebooku, alebo PC pomocou USB kábla. Alebo je možné microSD kartu vložiť do čítačky kariet.

Na čo si dať pozor pri ďalekohľadoch s nočným videním

Pamätajte, že ďalekohľad s nočným videním je závislý počas nočného pozorovania od IR svetla. Oporúčame preto vždy začínať nočné pozorovanie s plne nabitými, resp novými batériami (podľa aktuálneho modelu ďalekohľadu). Batérie vydržia niekoľko hodín (podľa intenzity IR osvetlenia a doby záznamu na microSD kartu).

Využitie ďalekohľadu

Ďalekohľad s nočným videním je moderným typom ďalekohľadu, ktorý sa skvele hodí na lov, kempovanie, pozorovanie vtákov, nočný rybolov a skvele poslúži aj na nočné či denné dobodružstvá s deťmi. Tieto ďalekohľady cez deň zobrazujú scénu v originálnych farbách. V noci "vidia" pomocou infračerveného svetla a zobrazujú čiernobiely obraz. 

Dobrodružstvo na dosah

Vyberte si jeden z našich ďalekohľadov s nočným videním a nové dobrodružstvá máte na dosah ruky. Tieto ďalekohľady sú výbornou kombináciou pre pozorovanie za dňa aj v noci. 

Ďalekohľady s nočným videním - čo obsahuje sada

Sada väčšinou obsahuje okrem samotného ďalekohľadu aj:

  • pozdro na ďalekohľad
  • pamäťovú kartu
  • handričku na čistenie objektívu
  • malý stolový statív (niektoré modely)

Konktrétny obsah výbavy je rozpísaný priamo pri každom ďalekohľade.

Stále vyberáte ďalekohľad s nočným videním?

Ak sa neviete rozhodnúť, napíšte nám na info@playlab.sk. Radi vám pomôžeme s výberom.