Chystáte sa na pozorovanie v skupine? Digitálny mikroskop je to správne riešenie na pozorovanie vo väčších, či menších skupinách. Zväčšený obraz sa zobrazuje na LCD obrazovke, alebo na monitore počítača. 

Rýchle info
Mikroskop Bresser LCD 50-2000xMikroskop Bresser LCD 50-2000x

Mikroskop Bresser LCD 50-2000x

Nie je skladom
312,28 €
Digitálny mikroskop so zväčšením 50-2000x. Optické zväčšenie 50-500x, digitálne do 2000x. Farebný LCD displej 3,5”, kábel USB 2.0. LED…

Digitálne mikroskopy nevyužívajú len optiku, ale aj kameru s obrazovým snímačom CCD. To umožňuje pozorovanie digitálneho obrazu preparátu na zabudovanom alebo externem monitore. 

Digitálny mikroskop sa výborne hodí pre pohodlné pozorovanie. Nie je nutné neustále hľadenie do okuláru, pozorovaný preparát sa zobrazuje na LCD displeji. Preto sa tento typ mikroskopov využíva na dlhodobé pozorovania.

Ďalšou veľkou výhodou digitálneho mikroskopu pozorovanie v skupine. V jednom okamihu všetci vidia rovnaký obraz. Nie je nutné posúvanie mikroskopu, alebo otáčanie hlavice. 

Skvelé na digitálnych mikroskopoch je aj to, že mnoho týchto mikroskopov sa dá  prepojiť (väčšinou USB káblom) na externé zariadenia ako je PC, notebook, tablet alebo televízor.

Niektoré digitálne mikroskopy poskytujú možnosť vytvárať fotky a videá z pozorovania. Umožňujú tak vytváranie digitálneho archívu pozorovaných objektov a porovnávanie výsledkov. Ako pamäťové médium sa väčšinou využívajú micrsoSD karty.

Digitálny mikroskop sa stáva veľmi oceňovanou pomôckou vo vzdelávacom procese. Na rozdiel od jednoduchých optických mikroskopov digitálne mikroskopy umožňujú získané výsledky pozorovania ukladať na pamäťové médiá, upravovat ich a katalogizovať. To všetko je pre vedecké aj vzdelávacie účely veľmi prínosné. Možnosť mať výsledky pozorovania k dispozííci v digitálnom obrazovom formáte umožňuje aj nové možnosti v prezentovaní a zdieľaní výsledkov pozorovaní.