Chystáte sa na pozorovanie v skupine? Digitálny mikroskop je to správne riešenie na pozorovanie vo väčších, či menších skupinách. Zväčšený obraz sa zobrazuje na LCD obrazovke, alebo na monitore počítača. 

Rýchle info Pre dievčatá Pre chlapcov
Digitálny Mikroskop Discovery Atto PolarDigitálny Mikroskop Discovery Atto Polar

Digitálny Mikroskop Discovery Atto Polar

Nie je na sklade
364,38 €
Digitálny mikroskop umožňuje priame pozorovanie, fotenie, natáčanie videa, aj prezentáciu na monitore počitača. Kondenzor, LED osvetlenie.…
Rýchle info Pre dievčatá Pre chlapcov
Digitálny Mikroskop Discovery Femto Polar DigitalDigitálny Mikroskop Discovery Femto Polar Digital

Digitálny Mikroskop Discovery Femto Polar Digital

Nie je skladom
239,70 €
Digitálny mikroskop s fotaparátom. Otočná hlava so sklonom 45°. LED osvetlenie. Zväčšenie: 40x–400x. 3 Mpx fotoaparát je súčasťou sady.
Rýchle info Pre dievčatá Pre chlapcov
Digitálny Mikroskop Bresser Biolux Touch - pohlad na displejDigitálny Mikroskop Bresser Biolux Touch

Digitálny Mikroskop Bresser Biolux Touch 5MP HDMI

Nie je skladom
490,50 €
Digitálny mikroskop s dotykovou obrazovkou LCD s konektorom HDMI. Skvelý na tvorbu digitálneho archívu. Zväčšenie: 30-1125x. Skvelý…
Rýchle info Pre dievčatá Pre chlapcov
Digitálny Mikroskop Levenhuk Rainbow DM500 LCDDigitálny Mikroskop Levenhuk Rainbow DM500 LCD

Digitálny Mikroskop Levenhuk Rainbow DM500 LCD

Nie je skladom
143,81 €
Digitálny mikroskop so zväčšením: 7-200x (digitálne), 7-50x (optické). 5 " farebná LCD obrazovka. Možnosť zhotovovať fotky a videá.

Digitálne mikroskopy nevyužívajú len optiku, ale aj kameru s obrazovým snímačom CCD. To umožňuje pozorovanie digitálneho obrazu preparátu na zabudovanom alebo externom monitore. 

Digitálny mikroskop sa výborne hodí pre pohodlné pozorovanie. Nie je nutné neustále hľadenie do okuláru, pozorovaný preparát sa zobrazuje na LCD displeji. Preto sa tento typ mikroskopov využíva na dlhodobé pozorovania.

Ďalšou veľkou výhodou digitálneho mikroskopu pozorovanie v skupine. V jednom okamihu všetci vidia rovnaký obraz. Nie je nutné posúvanie mikroskopu, alebo otáčanie hlavice. 

Skvelé na digitálnych mikroskopoch je aj to, že mnoho týchto mikroskopov sa dá  prepojiť (väčšinou USB káblom) na externé zariadenia ako je PC, notebook, tablet alebo televízor.

Niektoré digitálne mikroskopy poskytujú možnosť vytvárať fotky a videá z pozorovania. Umožňujú tak vytváranie digitálneho archívu pozorovaných objektov a porovnávanie výsledkov. Ako pamäťové médium sa väčšinou využívajú micrsoSD karty.

Digitálny mikroskop sa stáva veľmi oceňovanou pomôckou vo vzdelávacom procese. Na rozdiel od jednoduchých optických mikroskopov digitálne mikroskopy umožňujú získané výsledky pozorovania ukladať na pamäťové médiá, upravovat ich a katalogizovať. To všetko je pre vedecké aj vzdelávacie účely veľmi prínosné. Možnosť mať výsledky pozorovania k dispozííci v digitálnom obrazovom formáte umožňuje aj nové možnosti v prezentovaní a zdieľaní výsledkov pozorovaní.