Elektronické stavebnice pre deti prinášajú skvelú kombináciu zábavy a vzdelávania. Nadšenie zo zostrojenia prvého elektronického obvodu, fungujúceho robota, či funkčnej veternej tubíny je obrovské.

Hľadáte zaujímavú vzdelávaciu hračku pre zvedavého školáka, či školáčku? Elektronické stavebnice pre deti sú skvelým tipom na vzdelávaciu hračku, ktorá poteší, zabaví aj poučí. U nás nájdete jednoduché stavebnice pre menších začiatočníkov. Rovnako potešíme aj skúsenejších a starších staviteľov - robotická ruka, či robot pre deti poteší ratolesť a pravdepodbone aj otecka.

Ako fungujú elektronické stavebnice pre deti

Elektronické stavebnice pre deti sú bezpečné. Konštrukcia stavebnice prebieha bez pájkovania osádzaním jednotlivých komponentov na základovú dosku. Po zapojení na batériu deti vidia, ako jednotlivé komponenty fungujú a pochopia tak ako funguje napríklad zvonček, maják, alebo alarm. Elektronikcé stavebnice pracujú len s nízkym napätím batérií, preto sú pre deti bezpečné. Spájkovanie je pri tomto type elelktonických stavebníc vylúčené, deti obvody spájajú pomocou svoriek alebo pružiniek.

Ako vybrať vhodnú elektronickú stavebnicu

Na výber sú jednoduché eletronické stavebnice, alebo zložitejšie projekty ako stavba robotickej ruky. Pre začiatočníkov vo veku od 6 rokov odporúčame jednoduchšie stavebnice. Príliš zložitá stavebnica dieťa skôr odradí ako zabaví. Zložitejšie stavebnice sú vhodné pre deti od 8 rokov. Tie na plošnej doske môžu konštruovať rôzne elektronické obvody a môžu zostrojiť napríklad alarm, zvonček, alebo zapoja digitálny displej. Od tohoto veku sú vhodné aj elektronické stavebnice ako stavba malého robota, hydraulickej ruky, alebo hydraulického ramena. To sú už elektronické stavebnice, ktoré vtiahnu dieťa "do deja". Stavba zvyčajne trvá niekoľko hodín a malá konštruktérka alebo konštruktér budú patrične hrdí na svoj výtvor.

Zložitejšie elektronické stavebnice pre deti zvyčajne majú niekoľko desiatok kusov dielov. Niektoré stavebnice obsahujú aj viac ako 100 dielov. Výsledkom úsilia je vždy funkčný celok. Či už to je funkčný zvonček, alebo robotická ruka.

Elektronické stavebnice pre deti - to je vzdelávanie hravou formou

Elektronické stavebnice okrem motoriky a predstavivosti rozvíjajú znalosti na poli elektroniky a robotiky. Bez ohľadu na to, po ktorej elektronickej stavebnici siahnete, môžete si byť istí, že dieťa dostalo do rúk bezpečnú zmysluplnú hračku. Vyberte si u nás elektronické stavebnice pre deti aj vy.

Stále váhate akú elektronickú stavebnicu pre deti vybrať?

Tu je súhrn základných výhod, ktoré elektronické stavebnice pre deti majú:

  • Zábava
  • Vzdelávanie
  • Rozvoj logického myslenia
  • Rozvoj predstavivosti
  • Precvičenie motoriky