Deti milujú napodobňovanie dospelých. Kuchynky pre deti umožňujú deťom naplno rozvinúť ich fantáziu a vstúpiť do pomyselného sveta dospelákov. Ak hľadáte kvalitné a bezpečné kuchynky pre deti, u nás si určite vyberiete. Detské kuchynky sú skvelým tipom na darček - dokážu deti zaujať na celé hodiny.

Detské kuchynky - to je zábava a rozvoj zručností

Dnešné kuchynky pre deti majú množstvo prepracovaných detailov, ktoré skutočne pripomínajú reálnu kuchyňu. Niektoré majú dokonca aj verné zvukové a svetelné efekty. Kedže kuchynky napodobňujú svet dospelých, zvyčajne obsahujú aj ďalšie príslušenstvo a kuchynské vybavenie pre deti. Pozrite si prosím popis každej kuchynky, okrem prepracovanej imitácie sporáka, rúry na pečenie, umývadla s batériou často kuchynky obsahujú aj ďalšie príslušenstvo. Deti tak zvyčajne v balení aj panvičky, naberačky a ďalšie príslušenstvo.

Na prvý pohľad jednoduché detské napodobňovanie hry na dospelých v kuchynke má prianznivý rozvoj na celkový rozvoj dieťaťa a jeho zručností.

Kuchynky pre deti - skvelý prostriedok na rozvoj detí

Detská kuchynka nadchne každé dieťa. Je jedno, či je to chlapec alebo dievča. Okrem zábavy a zážitkov kuchynka prináša aj rozvoj detských zručností. 

Hranie s takýtmo druhom hračiek prináša aj:

  • Rozvoj jemných motorických zručností a koordinácie pohybov
  • Hranie rôznych rolí - kuchár, čašník, hosť v reštaurácii, rodina v reštaurácii
  • Rozvoj fantázie a kreativity
  • Učenie sa kooperácii 
  • Rozvoj jazykových zručností pri pomenovávaní aktivít, jedál, výbere z fiktívneho jedálneho lístka, atď.
  • Dokonca môže pomáhať deťom pri oboznamovaní sa so zásadami zdravého stravovania

Pýtate sa, či detská kuchynka zaujme aj chlapcov? Určite áno. Máme množstvo príkladov z materských škôl aj z domácností, keď sa z chlapcov távajú našení kuchári!

Akú kuchynku pre deti mám vybrať?

Detské kuchynky sa líšia vypracovaním a množstvom detailov. Mladšie deti zaujmú aj jednoduchšie kuchynky. Čím je dieťa staršie, tým viac vníma skutočný svet dospelých. Tu sú preto vhodnejšie prepracovanejšie kuchynky s množstvom detailov, funkcií aj svetelných a zvukových efektov.