Hľadáte mikroskop pre deti? Tu ste správne - mikroskopy sú pre deti skvelou príležitosťou preniknúť do tajov mikrosveta. Vyberte si váš mikroskop pre deti u špecialistov. Radi vám pomôžeme s výberom.

Rýchle info Pre dievčatá Pre chlapcov
Mikroskop National Geographic 300–1200xMikroskop National Geographic 300–1200x

Mikroskop National Geographic 300–1200x

Nie je skladom
54,38 €
Detský mikroskop so zväčšením 300-1200x. Vrátane hotových preparátov a ďalšieho príslušenstva.

Pomôžte deťom vo veku 5 - 12 rokov odhaľovať zaujímavý svet pod mikroskopom. Ponúkame široký sortiment detských mikroskopov od renomovaných výrobcov. Vyberte si mikroskop pre deti u odborníkov na edukačné hračky. 

Čo nájdete v kategórii mikroskopy pre deti?

Detské mikroskopy sú väčšinou základné biologické mikroskopy, určené na skúmanie priehľadných vzoriek. Pozorované vzorky sa umiestňujú na medzi podložné a krycie sklíčka. Nájdete tu však aj základné stereomikroskopy, ktoré slúžia na pozorovanie nepriehľadných predmetov ako sú listy, nerasty a podobne.

V kategórii mikroskopy pre deti nájdete detské mikroskopy určené pre deti od 5 do cca 12 rokov. Mikroskopy majú zjednodušené ovládanie a väčšinou v rámci príslušenstva aj súpravu experimentov, ktorá záhŕňa aj zoprár pripravených preparátov na pozorovanie. Výhodou takýchto súprav je, že mladí pozorovatelia sa môžu hneď vrhnúť na pozorovanie bez zdĺhavého pripravovania preparátov. 

Ak hľadáte mikroskop pre deti staršie ako 12 rokov, odporúčame vám, aby ste si pozreli školské mikroskopy. V tejto kategórii už nájdete sofistikované a kvalitné optické prístroje s veľkými zväčseniami vhodné pre starších pozorovateľov. 

Mikroskop pre deti nie je hračka

Mikroskopy pre deti ktoré máme v ponuke sa v žiadnom prípade nedajú považovať za hračky. Sú to všetko kompaktné prístroje so stredným zväčšením, ideálne pre základné štúdium biológie. Aj vaše dieťa si rýchlo obľúbi záhady mirkosveta, ktoré pred ním otvorí detský mikroskop. Mikroskopy pre deti sú optické prístroje, ktoré sú konštruované tak, aby v deťoch prebudily záujem o vedu. Takmer všetky modely sú vybavené bohatým a užitočným príslušenstvom. Vďaka tomu je proces pozorovania od prej minúty ešte zábavnejší. 

Ani výber mikroskopu pre deti nie je hračka

Neberte výber mikroskopu pre dieťa na ľahkú váhu. Výber prvého mikroskopu je dôležitý! Ak bude vaše dieťa sklamané, jeho záujem o mikrosvet a vedu môže byť nenávratne stratený. Preto u nás nájdete mikroskopy z prvotriednych materiálov. Aj plastové mirkroskopy majú kvalitnú optiku a umožňujú pozorovanie so stredným zväčšením. Ak nie ste limitovaní nízkym rozpočtom, radšej siahnite po kovových mikroskopoch. Sú stabilné, odolné a majú kvalitnú sklenenú optiku. Nenechajte sa oklamať označením "mikroskop pre deti". Nahliadnite do okuláru niekedy aj vy! Možno ostanete prekvapení, čo všetko deti môžu pozorovať.

Mikroskop pre deti je ideálnym spoločníkom na sledovanie mikrosveta doma, v škole, alebo materskej škole.

Pre koho je detský mikroskop určený?

Mikroskop pre deti je určený pre všetky deti so záujmom o prírodu. Vďaka detským mikroskopom deti začnú objavovať svet okolo nás na úplne inej úrovni. Prvé mikroskopy pre deti sú vhodné na pozorovanie štruktúry listov, kvetov, či nerastov. Postupne sa deti prepracujú s výkonnejšími modelmi mikroskopov k pozorovaniu buniek a baktérií. Skvelými zdrojmi mikroskopických preparátov na pozorovanie je napríklad voda z kaluže alebo rieky. Na prvý pohľad neživá substancia doslova ožíva pod objektívom mikroskopu. Deťom sa tak otvára úplne nový svet.

Ak vyberáte mikroskop pre školáka, pozrite si aj kategóriu školské mikroskopy.

Detský mikroskop rozvíja predstavivosť

Mikroskop rozvíja detskú predstavivosť a podporujte chuť objavovať nové svety. Nachajte dieťa, aby samo vymyslelo, čo chce preskúmať. Alebo to urobte inak - vymyslite to vy a dieťa nechajte hádať, čo práve sleduje. Sledované vzorky - preparáty sa vkladajú na stolík mikroskopu na sklíčko, ktoré väčšinou býva súčasťou balenia. Pri troche fantázie sa dá improvizovať za pomocou čierneho papiera. Napríklad kryštál soli sa dá pozorovať na obdĺžniku z čierneho papera. 

Aké parametre by mal spĺnať mikroskop pre deti?

  • Jednoduché ovládanie
  • Napájanie zo siete aj na batérie
  • Zväčšenie aspoň 400 x
  • Príslušenstvo - kryt, kufrík, pripravené prearáty

Ak chcete podporiť záujem detí o prírodu a vedu, mikroskop je skvelou voľbou. Stále vyberáte mikroskop pre deti? Napíšte nám na info@playlab.sk, radi vám pomôžeme s výberom.

Stále vyberáte detský mikroskop?

Využite pripravené filtre a nechajte si zoradiť mikroskopy pre deti podľa ceny, podľa výrobcu, alebo iných kritérií.

Mikroskop pre deti - zvyčajná výbava

Súpravy detských mikroskopov majú zvyčajne nasledovnú výbavu:

  • Samotný mikroskop
  • Textilný obal proti prachu (niektoré mikroskopy sú dodávané v praktickom kufríku)
  • Základná výbava na prípravu preparátov
  • Sklíčka (krycie a podložné)
  • Hotové pripravené preparáty

Každý výrobca a každý model detského mikroskopu všam môže mať mierne inú výbavu. Detaily výbavy nájdete priamo v popise každého mikroskopu. Ak potrebujete poradiť s výberom detského mikroskopu, napíšte nám na info@playlab.sk, radi vám pomôžeme.

Ak nehľadáte mikroskop pre deti a požadujete mikroskop pre náročnejšieho užívateľa, pozrite prosím kategóriu Školské mikroskopy

alebo kategóriu Laboratórne mikroskopy.