Insectlore.sk sa mení na Playlab.sk. Čaká vás ešte viac zážitkov! Tešíme sa.

Monokulárny ďalekohľad je optický prístroj s veľmi širokou oblasťou využitia: turistika, cestovanie, poľovníctvo, športová streľba, ornitológia, fotografovanie a iné. Konštruciu monokuláru tvorí jeden tubus.

Rýchle info -5%
Monokulárny ďalekohľad Levenhuk  Wise PLUS 8x42Monokulárny ďalekohľad Levenhuk  Wise PLUS 8x42

Monokulárny ďalekohľad Levenhuk Wise PLUS 8x42

Nie je na sklade
55 € 57,90 €
Ideálny darček pre cestovateľad a turistu. Zväčšenie 8x, priemer šošovky 42 mm. Ostrý obraz, telo plnené dusíkom proti zahmlievaniu.

Jeden tubus robí monokulárny ďalekohľad veľmi skladným a mobilným prístrojom. Nenechajte sa však oklamať subtílnou konštrukciou monokulárneho ďalekohľadu (oproti binokulárom). V tejto kategórii tiež nájdete prístroje so špičkovým optickým výkonom, aj vodeodolné ďalekohľady plnené dusíkom proti zahmlievaniu.

Medzi hlavné výhody monokulárnych ďalekohľadov patrí jednoduchosť používania. Ocenia ich všetci pozorovatelia od detí, cez poľovníkov, až po turistov a cestovateľov.

Hlavným prvkom monokulárnych ďalekohľadov je tubus na jedno oko. Mnoho monokulárov je vodoesných a plnených dusíkom proti zahmlievaniu. Špičkový monokulárny ďalekohľad sa dá skvele využiť pre fotografovanie. Na to sú najvhodnejšie monokuláre s ED sklami, ktoré poskytujú špičkový optický výkon.