Motýlia záhrada / Motýlia farma

Spoločnosť Insect Lore založil v USA entomológ Carlos White. Na začiatku bola myšlienka vytvoriť sadu, pomocou ktorej budú môcť deti zblízka pozorovať život motýľa. Ako sa neskôr ukázalo, tento nápad nebolo jednoduché realizovať. Základom úspechu bolo vyrobenie potravy pre motýliu húsenicu, tak aby sa z nej po zakuklení vyliahol zdravý motýľ.

Tak sa po rokoch experimentov v roku 1969 zrodila Motýlia záhrada. Dnes môžete pozorovať život motýľa – Babôčky bodliakovej na vlastné oči aj vy. Motýlia záhrada / motýlia farma obsahuje okrem uzatvárateľnej sieťky na motýle aj certifikát, pomocou ktorého si objednáte dodanie živých húseníc. Húsenice sú odoslané na vašu adresu v priehľadnom kelímku s potravou priamo z motýlej farmy. Húsenice sa v kelímku behom niekoľkých dní zakuklia. Vtedy ich prenesiete do Motýlej zahrady a sieťku zatvoríte. Po ďalších pár dňoch sa z kukiel vyliahnu prekrásne motýle. Motýle niekoľko dní pozorujte, kŕmte a potom ich vypustite do voľnej prírody.

Od roku 2010 si môžete kúpiť Motýliu záhradu a ďalšie produkty aj na Slovensku. Oficiálnym distribútorom produktov Insectlore v SR je Grapa Media s.r.o.

Edukačné hračky

Každým rokom vyberáme nový a nový sortiment edukačných hračiek a rozširujeme tak sortiment, ktorý ponúkame našim zákazníkom. Okrem motýlej záhrady tak dnes môžete s nami odhaľovať tajomstvá nočnej oblohy, pozorovať ako vám doslova pred očami rastú krištály, alebo si môžete vlastnoručne vyrobiť čokoládové dobroty, či marshmallows.

Zážitkové učenie pre materské školy a základné školy

Samostatnou kategóriu v našom sortimente je zážitkové učenie pre materské školy a základné školy. Kladieme dôraz na pozitívnu emóciu a zážitok, ktorý deti pri pozorovaní, alebo experimente prežijú. Sem patrí spomínaná motýlia záhrada, svet mravcov, alebo chemické pokusy.