Vyberáte detské odrážadlá? Odrážadlo pre deti predstavuje skvelú kombináciu rozvoja motorických schopností a zábavy. Deti vďaka prirodzenému pohybu - odrážaniu rozvíjajú pohybové schopnosti. Zároveň je odrážadlo pre deti skvelou prípravou na byciklovanie. Deti pohyb milujú a každá jazda na detskom odrážadle je pre ne novým zážitkom.

Detské odrážadlá sú skvelým prostriedkom, ako tráviť s deťmi čas vonku. Pre deti sa stane odrážadlo veľmi rýchlo obľúbeným spoločníkom. Deti sa na odrážadle nohami odrážajú od zeme. Tento pohyb si rýchlo osvoja a bude ich baviť. Stačí nasadnúť a deti intuitívne vedia, čo majú robiť. 

5 dôvodov prečo deťom kúpiť odrážadlo pre deti

  • Pohyb na odrážadle je jednoduchý a deti si ho rýchlo osvoja
  • Dymanika pohybu deti fascinuje a vždy sa na výlet s odrážadlom budú tešiť
  • Detské odrážadlo pomáha pri rozvoji pohybových schopností dieťaťa
  • Jazda na odrážadle pomáha aj rozvoju priestorovej orientácie - deti sa naučia odhadovať vzdialenosti
  • Odrážadlo je príprava pre jazdu na bicykli

Kedy kúpiť prvé odrážadlo pre deti

Prvé detské odrážadlo kúpte svojmu potomkovi, keď začne samostatne chodiť a behať. To je správny čas na prvé odrážadlo. Ideálne je začať dvojstopovým odrážadlom, ktoré dodá deťom sebavedomie a "naučí ich" ako sa odrážadlo správa. Dôležité je, aby dieťa dosiahlo na zem celou nohou. Odrážadlo pre najmenších má zvyčajne podobu autíčka, ktoré máva za sedadlom opierku. Tá deťom pomáha so stabilitou. Pre najmenších je tiež skvelé odrážadlo s vodiacou tyčou. Tá dáva rodičom úplnú kontrolu nad pohybom dieťaťa na odrážadle.

Detské odrážadlo od 2 rokov

Toto sú už vozidlá ktoré deti plne pripravia na prvý bicykel. Pomáhajú deťom učiť sa udržiavať rovnováhu a deti si rýchlu samostatnú jazdu náležite vychutnajú. Pre detské odrážadlo od 2 rokov je dôležité, aby dieťa dosiahlo na och stranách na zem. Nielen špičkou, ale celou nohou. Dvojkolesové odrážadlo je skvelou prípravou na detský bicykel.