Poľovnícke ďalekohľady sú špičkové prístroje s dôrazom na odolnosť a kvalitu optických súčastí. Poľovnícky ďalekohľad je charakteristický tým, že musí odolávať rôznym zmenám počasia a zároveň musí mať vysokú svetelnú priepustnosť. 

Rýchle info
Ďalekohľad Bresser Condor UR 8x42Ďalekohľad Bresser Condor UR 8x42

Ďalekohľad Bresser Condor UR 8x42

Nie je skladom
266,12 €
Kompaktný kvalitný poľovnícky ďalekohľad. Zväčšenie: 8x, priemer šošovky: 42 mm. Vodotesný ďalekohľad plnený dusíkom.
Rýchle info
Ďalekohľad Bresser Hunter 16x50Ďalekohľad Bresser Hunter 16x50

Ďalekohľad Bresser Hunter 16x50

5-7 dní
63,26 €
Výkonný univerzálny ďalekohľad. Zväčšenie: 16x, priemer šošovky 50 mm. Skvelá voľba pre pozorovanie veľmi vzdialených objektov.
Rýchle info
Ďalekohľad Bresser Pirsch 10x42Ďalekohľad Bresser Pirsch 10x42

Ďalekohľad Bresser Pirsch 10x42

Nie je skladom
375 €
Prémiový binokulár. Zväčšenie: 10x. Priemer šošoviek: 42 mm. Vodotesné telo plnené plynom.
Rýchle info
Ďalekohľad Bresser Pirsch ED 8x56Ďalekohľad Bresser Pirsch ED 8x56

Ďalekohľad Bresser Pirsch ED 8x56

Nie je skladom
616,95 €
Prémiový ďalekohľad so strechový mi hranolmi. Zväčšenie:8x, priemer šošoviek 42 mm. Vodotesné telo je plnené argónom.

U nás si vyberiete rôzne typy poľovníckych ďalekohľadov. Vždy zvažujte použitie ďalekohľadu. Poľovnícke ďalekohľady na posed môžu byť veľké a ťažké, zatiaľ čo ďalekohľad do lesa na piršovanie má menšie rozmery, aby poskytoval pozorovateľovi dostatočnú mobilitu. 

Poľovnícke ďalekohľady a ich konštrukcia

Bez ohľadu na to, ktorý poľovnícky ďalekohľad si vyberiete, u nás nájdete iba ďalekohľady s kvalitnou sklenenou optikou. Poľovnícke ďalekohľady sú určené na použitie aj za zhoršených svetelných podmienok. Rovnako sú poľovnícke ďalekohľady určené na použitie aj za nepriaznivých prírodných podmienok. Preto sa poľovnícke ďalekohľady vyznačujú robustnosťou a odolnosťou voči prírodným podmienkam v kombinácii s kvalitnou sklenenou optikou.

Čo musia spĺnať poľovnícke ďalekohľady

Základným parametrom pre poľovnícke ďalekohľady je veľká svetelnosť. To znamená veľká apertúra - šošovka, aby zachytila čo najviac svetla aj za zhoršených svetelných podmienok - za šera, pri mrholení aj za súmraku. Druhým dôležitým parametrom pre poľovnícke ďalekohľady je vodeodolnosť a plnenie dusíkom. Vodeodolnosť zabezpečí, že ďalekohľad môžete používať aj počas mrholenia, alebo za dažďa. Telo ďalekohľadu plnené dusíkom zabezpečí, že optika ďalekohľadu sa nebude zahmlievať ani v zložitých klimatických podmienkach.