Poľovnícke ďalekohľady sú špičkové prístroje s dôrazom na odolnosť a kvalitu optických súčastí. Poľovnícky ďalekohľad je charakteristický tým, že musí odolávať rôznym zmenám počasia a zároveň musí mať vysokú svetelnú priepustnosť. 

U nás si vyberiete rôzne typy poľovníckych ďalekohľadov. Vždy zvažujte použitie ďalekohľadu. Poľovnícke ďalekohľady na posed môžu byť veľké a ťažké, zatiaľ čo ďalekohľad do lesa na piršovanie má menšie rozmery, aby poskytoval pozorovateľovi dostatočnú mobilitu. 

Poľovnícke ďalekohľady a ich konštrukcia

Bez ohľadu na to, ktorý poľovnícky ďalekohľad si vyberiete, u nás nájdete iba ďalekohľady s kvalitnou sklenenou optikou. Poľovnícke ďalekohľady sú určené na použitie aj za zhoršených svetelných podmienok. Rovnako sú poľovnícke ďalekohľady určené na použitie aj za nepriaznivých prírodných podmienok. Preto sa poľovnícke ďalekohľady vyznačujú robustnosťou a odolnosťou voči prírodným podmienkam v kombinácii s kvalitnou sklenenou optikou.

Čo musia spĺnať poľovnícke ďalekohľady

Základným parametrom pre poľovnícke ďalekohľady je veľká svetelnosť. To znamená veľká apertúra - šošovka, aby zachytila čo najviac svetla aj za zhoršených svetelných podmienok - za šera, pri mrholení aj za súmraku. Druhým dôležitým parametrom pre poľovnícke ďalekohľady je vodeodolnosť a plnenie dusíkom. Vodeodolnosť zabezpečí, že ďalekohľad môžete používať aj počas mrholenia, alebo za dažďa. Telo ďalekohľadu plnené dusíkom zabezpečí, že optika ďalekohľadu sa nebude zahmlievať ani v zložitých klimatických podmienkach.