Pozorovacie ďalekohľady sú skvelou voľbou pri pozorovaní veľmi vzdialených objektov. V tejto kategórii nájdete ľahké pozorovacie ďalekohľady vhodné na turistiku, pozorovanie vtáctva a podobne. Rovnako však do tejto kategórie patria výkonné spektívy s veľkou šošovkou, ktoré sa používajú na lov, alebo iné profesionálne použitie. Všetky pozorovacie ďalekohľady sú vybavené kvalitnou optikou s antireflexnou vrstvou na všetkých optických plochách, ktorá zaisťuje čistý a jasný obraz.

Rýchle info
Ďalekohľad Levenhuk Atom 20x50Ďalekohľad Levenhuk Atom 20x50

Ďalekohľad Levenhuk Atom 20x50

Na sklade
76,68 €
Ďalekohľad sprostredkuje veĺmi detailný obraz objektov vo veľkej vzdialenosti. Zväčšenie: 20x, priemer šošoviek objektívu: 50 mm.
Rýchle info
Ďalekohľad Discovery Field 12x50Ďalekohľad Discovery Field 12x50

Ďalekohľad Discovery Field 12x50

5-7 dní
71,88 €
Ďalekohľad odolný proti vode. Optické Porro hranoly, zväčšenie: 12x. Priemer šošovky objektívu: 50 mm. Skvelý pomer váha / optický výkon.

V kategórii pozorovacie ďalekohľady nájdete ľahké pozorovacie ďalekohľady vhodné na turistiku, pozorovanie vtáctva a podobne. Rovnako však do tejto kategórie patria výkonné spektívy s veľkou šošovkou, ktoré sa používajú na lov, alebo iné profesionálne použitie. Všetky pozorovacie ďalekohľady sú vybavené kvalitnou optikou s antireflexnou vrstvou na všetkých optických plochách, ktorá zaisťuje čistý a jasný obraz.

Z akých materiálov sú vyrobené pozorovacie ďalekohľady

Všetky optické prvky pozorovacích ďalekohľadov v našej ponuke sú vyrobené zo skla špičkovej kvality. Sklo je potiahnuté niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou, ktorá zabazpečuje čistosť obrazu, kontrast aj farebnú vernosť. Plášť spektívov je väčšinou vyrobený z polykarbonátu, ktorý je veľmi odolný, spoľahlivý a trvanlivý. Pozorovacie ďalekohľady sú vodotesné a odolné proti zahmlievaniu.

 Aký je rozdiel medzi pozorovacím ďalekohľadom, binokulárnym ďalekohľadom a obyčajným monokulárom

Pozorovacie ďalekohľady majú najvyšší optický výkon. Preto poskytnú pozorovanie v najmenších detailoch. Budete sa tak môcť pozrieť na pozorované objekty pekne zblízka vo väčšom detaile. Napriek tomu sú pozorovacie ďalekohľady ľahké a mobilné. Väčšina z nich je vybavená malým statívom.

Ak hľadáte solídny spektív s dobrým optickým výkonom, odolným a ľahkým telom poztite si našu ponuku pozorovacích ďalekohľadov. Určite si vyberiete ten váš.