Stavebnice Merkur píšu históriu už od roku 1920. Kovové stavebnice Merkur skutočne prežili storočie a po počiatočnom vývoji sa ich charakteristika prakticky nemení. Odolné kovové diely sa spájajú pomocou skrutiek. Môžeme povedať, že tento klasický princíp sa osvedčil a preverilo ho už jedno storočie. Stavebnice Merkur sú určené na hranie, aj na výuku fyziky, mechaniky, elektromechaniky a nájdete tu aj robotické stavebnice Merkur.

Retro stavebnice Merkur v modernom šate

Mechanické stavebnice Merkur rozvíjajú manuálnu zručnosť a kreativitu. Sú odolné, univerzálne a možno ich medzi sebou bez obmedzenia kombinovať. Okrem klasických vozidiel, žeriavov a iných strojov mechanické stavebnice Merkur zahŕňajú aj robotické stavebnice. Na tejto stavebnici je skvelé, že okrem detí zaujme aj otcov a dedkov, takže sa zapoja do stavania. A čo je viac ako čas strávený s ďetmi a vnúčatami?

Stavanie stavebnice Merkur pre deti predstavuje zábavu a zároveň napomáha rozvoju jemnej motoriky, zručnosti, predstavivosti a trpezlivosti. Naviac rozvíja i technické myslenie.